Job på Samsø
Serviceminded koordinator med sans for detaljer søges til ExamVision på Samsø
Brænder du for at levere fremragende kundeservice? Trives du med struktur, systemer og globalt samarbejde? Har du lyst til at være omdrejningspunktet i vores serviceafdeling – og sikre, at tandlæger og læger verden over får deres kritiske udstyr hurtigt tilbage i drift? Så læs videre…
Om jobbet
Hos ExamVision producerer vi skræddersyede lupbriller til dental- og medicinske fagfolk over hele verden. I 2026 fejrer vi vores 25-års jubilæum, og hvert år tilføjer vi tusindvis af nye lupbriller og pandelamper til den mængde, der allerede er i brug på klinikker globalt.
Lupbrillerne er kritisk udstyr for de professionelle, vi understøtter – de kan ikke arbejde uden dem! Vores serviceafdeling arbejder målrettet mod Service Excellence, hvor vores fokus er at reparere eller justere kundernes udstyr så hurtigt og effektivt som muligt.
Vores serviceafdeling på Samsø vokser, og vi søger en koordinator, der skal sidde i det administrative hjerte af vores servicedrift.
Dette er en ny rolle, og du kommer til at arbejde med:
Vi forestiller os, at du:
Og måske vigtigst af alt...
Du er typen, der møder ind med overskud og en positiv attitude – og som synes, det er givende at være en del af et team, hvor dit arbejde gør en konkret forskel for professionelle verden over.
Om placeringen
Stillingen er placeret på Samsø, og arbejdet foregår primært på kontoret. Vi håber, du enten bor på Samsø eller kunne tænke dig at flytte hertil – vi lover, at naturen og lokalsamfundet er noget helt særligt. Der er kun begrænset mulighed for hjemmearbejde i rollen.
Hos os får du:
Klar til at søge?
Send gerne et par ord om, hvorfor du vil være perfekt til jobbet – sammen med dit CV til job@examvision.com snarest muligt, da vi løbende indkalder til samtaler.
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Tamsin Fabricius, CBDO, på tlf. 51418849. Vi glæder os til at høre fra dig.